48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

W dniu 19 lutego 2007 r. w CDR w Brwinowie odbyło się seminarium "Upowszechnianie osiągnięć nauk rolniczych", zorganizowane przez Dział Doskonalenia Zawodowego, Oświaty i Współpracy z Nauką. Uczestnikami seminarium byli przedstawiciele jednostek badawczo-rozwojowych i uczelni rolniczych. W seminarium wzięli udział przedstawiciele Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki MRiRW: Pan Artur Pirek – naczelnik Wydziału Nadzoru i Organizacji Nauki oraz Pan Eugeniusz Karol Chyłek – przedstawiciel Polski w Stałym Komitecie do Badań w Rolnictwie w Komisji Europejskiej.

Seminarium prowadził Pan Rafał Rzepkowski – zastępca dyrektora CDR w Brwinowie. Pan Eugeniusz Karol Chyłek przedstawił zagadnienia dotyczące oceny możliwości rozwoju badań naukowych na rzecz gospodarki, a Pan Rafał Rzepkowski omówił bieżącą i planowaną współpracę CDR z jednostkami badawczo-rozwojowymi i uczelniami rolniczymi.

W drugiej części seminarium omawiano projekt programu IV. Rolniczego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 13-15.09.2007r. Program pierwszego dnia - konferencja "Globalizacja w rolnictwie" debata, warsztaty, pokaz - przedstawiła Pani Barbara Barwiołek, dyrektor Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie. Program drugiego dnia – prezentacja osiągnięć jednostek badawczo-rozwojowych, Krajowe Forum Oświatowe "Pszczelin 1947 - 2007" – omówiła Pani Maria Majewska, kierownik Działu Doskonalenia Zawodowego, Oświaty i Współpracy z Nauką CDR. Uczestnicy seminarium dyskutowali nad propozycjami udziału jednostek badawczo-rozwojowych i uczelni rolniczych w IV. Rolniczym Festiwal Nauki. Szczegółowe propozycje będą zgłaszane do końca marca.

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl