48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

W dniach 18-19 października 2018 r. odbył się XV Rolniczy Festiwal Nauki, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie.
Pierwszego dnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się konferencja „Zachowanie tradycji rolniczych na polskiej wsi”. Imprezą towarzyszącą konferencji był kiermasz książek i wydawnictw o tematyce rolniczej i naukach pokrewnych. Prezentacje i fotorelacja na stronie Biblioteki.
W drugim dniu festiwalu w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyła się konferencja „Z tradycji w nowoczesność – znane odmiany roślin i gatunki zwierząt o nieznanym potencjale”. W czasie konferencji zaprezentowano perspektywiczne kierunki i priorytety w hodowli lnu i konopi w Polsce i na świecie, innowacyjne kierunki wykorzystania surowców z jedwabiu, możliwości zastosowania w nowoczesnych sadach dawnych odmian drzew owocowych, a także przedstawiono sposoby gromadzenia, zachowania i ochrony zasobów genowych roślin użytkowych i zwierząt gospodarskich.

W dniach 5 - 6 października 2017 r. odbył się XIV Rolniczy Festiwal Nauki, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a patronat medialny: Rolniczy Magazyn Elektroniczny, Kultura Wsi, Zagadnienia Doradztwa Rolniczego, Wieś Jutra, Wieś i Rolnictwo, Farmer oraz portal farmer.pl.

W dniach 20-21 października 2016 r. odbył się XIII Rolniczy Festiwal Nauki, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronat merytoryczny objął Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, a patronat medialny: Rolniczy Magazyn Elektroniczny, Kultura Wsi, Zagadnienia Doradztwa Rolniczego, Wieś i Rolnictwo, Agroserwis, Farmer oraz portal farmer.pl.

W dniach 15-16 października 2015 r. odbył się XII Rolniczy Festiwal Nauki, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat merytoryczny objęła Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych, a patronat medialny Polskie Radio, TVP Warszawa oraz wydawnictwa branżowe. W nawiązaniu do ogłoszonego przez ONZ - Międzynarodowego Roku Gleby, w ramach Festiwalu odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Gleba – Środowisko – Człowiek”. Dwudniowa konferencja zainaugurowana została w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, a zakończyła się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

W dniach 16-17 października 2014 r. odbył się XI Rolniczy Festiwal Nauki, zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie. Patronat honorowy nad Festiwalem przyjęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronami medialnymi byli: „Zielony Sztandar”, Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Reymonta, „Nowa Wieś Europejska”, Rolniczy Magazyn Elektroniczny oraz TVR 24.

W dniach 17-18 października 2013 r. odbył się X Rolniczy Festiwal Nauki, zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie. Patronat honorowy nad Festiwalem przyjęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronami medialnymi byli: „Zielony Sztandar”, Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Reymonta, „Nowa Wieś Europejska” oraz TVR 24.

W dniach 18-19 października 2012 r. odbył się IX Rolniczy Festiwal Nauki. Festiwal, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Centralną Biblioteką Rolniczą im. Michała Oczapowskiego w Warszawie, odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz pod patronatem medialnym: Stowarzyszenia Dziennikarzy im. Władysława Reymonta, „Zielonego Sztandaru” i Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W ramach festiwalu zorganizowano dwudniową konferencję „Sytuacja demograficzna polskiej wsi po akcesji do UE. Następstwa społeczne i ekonomiczne”, która zainaugurowana została w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, a zakończyła się w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

W dniach 18-19 października 2011r. odbył się VIII Rolniczy Festiwal Nauki, zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie. Patronat honorowy nad Festiwalem przyjęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronami medialnymi byli: „Zielony Sztandar”, Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Reymonta, Rolniczy Magazyn Elektroniczny oraz „Nowa Wieś Europejska”.

W dniach 16-17 września 2010r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbył się VII ROLNICZY FESTIWAL NAUKI. Patronat honorowy nad Festiwalem przyjęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronami medialnymi byli: "Nowa Wieś Europejska" i "Poradnik Rolniczy". W ramach festiwalu zorganizowano dwudniową konferencję "Przyszłość rodzinnych gospodarstw rolnych w Polsce i w Europie".

W dniach 17-18 września 2009 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbył się VI ROLNICZY FESTIWAL NAUKI.

W dniach 10 - 11 września 2008 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbył się
 
V ROLNICZY FESTIWAL NAUKI
   
Patronat honorowy
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W dniach 13 - 15 września 2007 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbył się IV ROLNICZY FESTIWAL NAUKI

Patronat honorowy - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

III ROLNICZY FESTIWAL NAUKI odbył się w ramach IV Dnia Nauki


Organizatorzy:
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie,
Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie
Patronat honorowy:
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Patronat medialny:
Agro Serwis

W ramach III. Ogólnopolskiego "Dnia Nauki - Polska 2005" w dniach 16 – 17 września 2005r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbył się II ROLNICZY FESTIWAL NAUKI

Patronat honorowy
Pan Jerzy Pilarczyk
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Pan Michał Kleiber - Minister Nauki i Informatyzacji

W dniach 16 – 18 września 2004 r. w ramach I Rolniczego Festiwalu Nauki w Krajowym Centrum Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Brwinowie oraz w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się konferencja „NOWOCZESNE TECHNIKI INFORMACYJNE W NAUCE, EDUKACJI I DORADZTWIE DLA WSI I ROLNICTWA”

Patronat honorowy
Pan Michał Kleiber - Minister Nauki i Informatyzacji
Pan Wojciech Olejniczak - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Patronat medialny
Polskie Radio S.A. - Program 1

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl