48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+
 

Monitoring i ewaluacja w LGD – praktyczne porady w kontekście obowiązujących wytycznych

lgd1
Kategoria
Szkolenie
Termin
2020-02-18 11:00 - 2020-02-19 09:00
Lokalizacja
CDR O/Kraków, ul. Meiselsa 1
Organizator
CDR O/Kraków
Osoba odpowiedzialna za realizację
Konrad Stępnik – Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Zajęcia w ramach szkolenia przeprowadzone będą przez profesjonalnych badaczy społecznych dysponujących doświadczeniem w zakresie realizowania badań ewaluacyjnych, w tym także badań w Lokalnych Grupach Działania.

Głównym zamierzeniem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z praktycznymi aspektami prowadzenia badań społecznych w Lokalnych Grupach Działania. Szkolenie rozpocznie się od zajęć, w czasie których krok po kroku omówione zostaną obowiązujące wytyczne w zakresie monitorowania i ewaluacji działalności LGD. Kolejny wykład prezentował będzie praktyczne rozwiązania w zakresie stosowania wytycznych. Poruszona zostanie problematyka organizacji pracy osób odpowiedzialnych za monitoring i ewaluację, przekazane zostaną wskazówki odnośnie powiązania ze sobą różnych czynności wchodzących w ich zakres oraz rady w zakresie wyboru odpowiedniego wykonawcy ewaluacji ex-post. Pierwszy dzień szkolenia zakończy się zajęciami prezentującymi skuteczne techniki prowadzenia badań ankietowych w Lokalnych Grupach Działania.

Drugi dzień szkolenia zdominuje tematyka jakościowych technik badań ewaluacyjnych, a więc technik opartych o bezpośredni kontakt i rozmowę z respondentami. W czasie pierwszego wykładu zostaną przekazane informacje na temat zasad prowadzenia wywiadów indywidualnych i grupowych. Kolejne zajęcia dotyczyć będą warsztatów refleksyjnych. Uczestnicy otrzymają wskazówki odnośnie skutecznej ich organizacji i prostych sposobów na przygotowanie wartościowego raportu z tego typu badań.

Szkolenie zakończy się testem, którego zaliczenie będzie uprawniało do otrzymania zaświadczenia o jego ukończeniu. Osoby, które nie zaliczą testu będą mogły to zrobić zdalnie w umówionym terminie.

 
 

Terminy

  • Od 2020-02-18 11:00 do 2020-02-19 09:00

Wspierane przez iCagenda

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl