48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

OkładkaMateriały z konferencji Dzień Przedsiębiorcy Rolnego pn. ,,Innowacyjne technologie w zarządzaniu gospodarstwem rolnym - Inteligentne Rolnictwo", która odbyła się 26 listopada 2020 r. Konferencja zorganizowana została przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu we współpracy z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Publikacja zawiera treść prezentacji wygłoszonych podczas konferencji.
Prowadzenie nowoczesnego, efektywnego gospodarstwa rolnego, przyjaznego dla środowiska, to jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego rolnictwa. Niezbędne są nowe inspiracje, metody pracy oraz narzędzia. Niezbędna jest wiedza o idei i wiodących technologiach tak zwanego inteligentnego rolnictwa. Inteligentne rolnictwo to wciąż nowe podejście, która odnosi się do zarządzania gospodarstwem rolnym przy użyciu nowoczesnych cyfrowych technologii takich jak: systemy łączności komórkowej, lokalizacji GPS, specjalistycznych aplikacji, gromadzenia i analityki danych czy szeroko rozumianej robotyki. Uzbrojeni w takie narzędzia rolnicy mogą monitorować i optymalizować warunki produkcji nawet bez wychodzenia z domu, a także podejmować strategiczne decyzje dla całego gospodarstwa z uwzględnieniem specyfiki produkcji roślinnej lub zwierzęcej.


W materiałach znajdują się treści dotyczące np. wdrażania innowacji w polskim rolnictwie na przykładzie grup operacyjnych Europejskiego Partnerstwa Innowacyjnego (EPI), Lokalnych Partnerstw ds. Wody (LPW), inwestycji w obszarze nawadniania w gospodarstwie rolnym czy też zarządzania bazą paszową z wykorzystaniem TUZ, nowych kierunków w zarządzaniu produkcją mleka -program ,,StadoOnline”, a także precyzyjnego zarządzania stadem krów mlecznych – program E-stado oraz wiele innych.

Pobierz...

Kontakt z wydawcą:
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu
Adres: 61-659 Poznań, ul. Winogrady 63.
Telefon: 61 823 20 81, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl