48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

ekologia

Rolnictwo ekologiczne - aktualności

 

W dniach 7 – 8 grudnia 2021 roku odbyła się konferencja on-line pt. . „Podsumowanie zadań badawczych w zakresie rolnictwa ekologicznego finansowanych przez MRiRW w roku 2021”. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało konferencję w ramach operacji własnej Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Konferencję otworzył Henryk Skórnicki - Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, a następnie zabrał głos Jan Golba – z-ca dyrektora w Departamencie Systemów Jakości MRiRW, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie innowacyjnych badań dla praktyki, których ostatecznymi odbiorcami są rolnicy.
Podczas konferencji wykłady były prowadzone przez pracowników naukowych zatrudnionych w instytutach oraz na wyższych uczelniach.

Jaka przyszłość czeka rolnictwo ekologiczne w Polsce? Czy nowa strategia „Od pola do stołu” zakładająca wzrost udziału rolnictwa ekologicznego o 25% do roku 2030 ma szansę powodzenia w Polsce? Jakie mamy wąskie gardła i wyzwania związane z rozwojem produkcji i konsumpcji produktów ekologicznych? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji.

W dniach 25-26 listopada 2021 roku odbyła się konferencja „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów” zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w ramach operacji własnej współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021 organizuje „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym” dla młodzieży szkół rolniczych.

Celem konkursu jest zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat systemu rolnictwa ekologicznego, oraz żywności ekologicznej.
W związku z powyższym pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Teście.

Wyniki:

1 miejsce – Szczęsna Zuzanna - ZSCKR w Bydgoszczy
2 miejsce – Potempa Jakub - ZSCKR w Nakle Śląskim
3 miejsce - Ludowicz Filip - ZSCKR w Brzostowie
Wyróżnienie – Jankowski Mateusz - Zespół Szkół nr 3 w Rypinie
Wyróżnienie - Fidrysiak Amelia - ZSCKR w Mieczysławowie

 

Do pobrania:

Regulamin (DOC, 148KB)

 

Zmiana terminu zgłoszenia kandydatów do I etapu (wojewódzkiego) konkursu „ Najlepszy Doradca Ekologiczny”.

W związku z niedawno zakończonym okresem urlopowym jak również z trudnościami organizacyjnymi wywołanymi pandemią, zgłoszenia kandydatów do I etapu konkursu przyjmowane będą do 30 września bieżącego roku.

 

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zapraszają do udziału w II edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „NAJLEPSZY DORADCA EKOLOGICZNY”

Wyniki:

1 miejsce – Jereczek Agnieszka - woj. pomorskie
2 miejsce – Toczyłowska Joanna – woj. warmińsko-mazurskie
3 miejsce – Rucińska Małgorzata – woj. dolnośląskie
Wyróżnienie 1– Bubnowicz Urszula – woj. lubelskie
Wyróżnienie 2– Kaczmarek Tomasz – woj. łódzkie

 

Do pobrania:

Regulamin Konkursu (DOC, 100KB)

%MCEPASTEBIN%

ZAPROSZENIE - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu,  Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zapraszają rolników ekologicznych do udziału w XIV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJLEPSZE GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE W 2021 ROKU.

Wyniki:

1 miejsce - Lucyna i Sylwester Wańczyk – z województwa dolnośląskiego;
2 miejsce - Tomasz Kupaj z województwo wielkopolskiego;
3 miejsce - Paweł Fabiszewski z województwo mazowieckiego

Wyróżnienie otrzymała Jolanta Turkiewicz z województwa mazowieckiego

 

Do pobrania:

Regulamin konkursu 2021 (DOC, 154KB)

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl