IV edycja ogólnopolskiego konkursu "SPOSÓB NA SUKCES" zakończona

     19 lutego 2004 r. odbyła się w Pałacu Belweder uroczystość finałowa IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”.
      Konkurs ten wpisał się już na stałe w kalendarz imprez promocyjnych głównego organizatora - Krajowego Centrum Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Brwinowie.
Do IV edycji zgłosiło się 54 przedsiębiorców wiejskich, spośród których jury konkursu wybrało najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość i nowe miejsca pracy.
      Podczas finału zwycięzcy Konkursu otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: 
Pan Dariusz Szymczycha – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
Pan Stanisław Kowalczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Pani Bożena Rynkowska – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Wsi i Komunikacji Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
     W uroczystości, obok laureatów i wyróżnionych, wzięli udział liczni goście reprezentujący ważne dla rozwoju terenów wiejskich instytucje, przedstawiciele organizatorów konkursu, sponsorów i patronów. Licznie reprezentowane były media – telewizja, radio i prasa. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele instytucji poświadczających zgłoszenia konkursowe oraz członkowie-założyciele Stowarzyszenia „Sposób na Sukces”, zrzeszającego laureatów konkursu.

 

WYNIKI  IV  EDYCJI  OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU „SPOSÓB  NA  SUKCES”

 

     Jury IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” wyłoniło 13 laureatów w następujących kategoriach:

     1. W kategorii indywidualnej– 3 nagrody I stopnia
     2. W kategorii indywidualnej– 2 nagrody II stopnia
     3. W kategorii indywidualnej– 6 nagród III stopnia 
     4. W kategorii rodzinnej– 2 nagrody II stopnia

Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia.


I. W kategorii indywidualnej przyznano nagrody I stopnia:

 

„WESTERN CITY”
Jerzy Pokój 
Ścięgny
58-535 Miłków
Miasteczko westernowe pod Śnieżką – działalność agroturystyczna, rekreacyjna
„ACTIV” –PPHU
Waldemar Żółcik
ul.Kozietulskiego 17
05-622 Belsk Duży
Kompleksowa obsługa sadowników w środki produkcji. Skup owoców i warzyw
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „AQUAMAR”
Andrzej Marczyński – Prezes
Pasieka 2A/2
77-200 Miastko
Ośrodek hodowli ryb łososiowatych, karpiowatych i raka pn. „Bóżanka II”


II. W kategorii indywidualnej przyznano nagrody II stopnia:

 

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych
Halina Błażejewicz
Katarzynki 1
87-200 Wąbrzeźno
Produkcja wyrobów meblowych z tworzyw sztucznych jak: złączki, zaślepki, kołki, uchwyty itp
Zakład Produkcyjno-Handlowy „NELTEX” Hurt-Detal
Kornelia Koteras
Kuszewo 1
62-285 Popowo Kościelne
Produkcja bielizny bawełnianej

 

III. W kategorii indywidualnej przyznano nagrody III stopnia:

 

Fabryka Mebli 
Dariusz Mikołajczyk
Piotrowice 77
62-400 Słupca
Produkcja mebli kuchennych i pokojowych pod nazwą „Da Vinci”
PPHU „Progress”
Leszek Sawicki
Nowa Wieś Książęca 44
63-640 Bralin
Adaptacja i rozbudowa dawnej bazy SKR na zakład mechaniczny specjalizujący się w produkcji urządzeń i wyrobów dla producentów owoców jagodowych
Piekarnia „Vini”
Liliana Lehrer-Rychel
ul.Kościuszki 107
42-582 Rogoźnik
Wdrożenie systemu HACCP w piekarni
Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „PŁAWECKI”
Stefan Pławecki
34-602 Laskowa 439 Produkcja zakąski serowej
Zakład Produkcyjno-Handlowy Artykułami Przemysłu Rolno-Spożywczego
Jerzy Sewastynowicz
Posejnele 22
16-506 Giby
„Gościniec Wiejski”. Budowa obiektu turystycznego obejmującego 7 domków letniskowych drewnianych, salę bankietową i pokoje gościnne
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „DIANA”
Marek Szabelski
ul.Zwycięstwa 36E
11-710 Piecki
Produkcja pieczywa i wyrobów cukierniczych


IV. W kategorii rodzinnej przyznano nagrody II stopnia:

 

Jolanta i Włodzimierz Krzyżańscy Skobielice 1
62-600 Koło
Produkcja biopaliw i oleju opałowego
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „ANNA”
Adam Sierocki
Anna Sierocka Sp.j.
ul. Jesienna 25
09-520 Łąck
Produkcja makaronu łąckiego


V. Wyróżnienia przyznano:

 

Ośrodek Wspierania Rozwoju Wsi Stawno przy Stowarzyszeniu na rzecz Wspierania Aktywności i Rozwoju Dzieci i Dorosłych
„SZANSA”
Stawno 18
78-520 Złocieniec
Działalność edukacyjno-szkoleniowa na rzecz dzieci i dorosłych – przeprowadzenie projektów pt. „Pożyteczne ferie”, „Kłusownika na przewodnika”. Uruchomienie świetlicy wiejskiej. Nazwa całego przedsięwzięcia - „Republika Stawieńska”
Kancelaria Ekonomiczna
Cz. Nowak E. Sikora Sp.J.
ul. Zacisze 6
34-350 Węgierska Górka
Prowadzenie ewidencji księgowych dla firm, sprawozdań finansowych, wypełnianie wniosków o dotację, prowadzenie szkoleń, opracowywanie biznes planów i inne
Działalność agroturystyczna
Józef Charytoniuk
Wilczyny 7
11-420 Srokowo
Agroturystyka edukacyjna – hodowla koni, świniodzików, kóz, strusi