48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

W dniach 22-23 lutego 2013 r. grupa laureatów konkursu Sposób na Sukces oraz doradców współpracujących przy organizacji konkursu gościła w Gospodarstwie Agroturystycznym Ziołowy Zakątek w Korycinach w województwie podlaskim. Podczas szkolenia uczestnicy mogli zapoznać się z takimi zagadnieniami jak: dobre praktyki i kreatywność w zakresie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich; wsparcie finansowe dla agroturystyki i turystyki wiejskiej w praktyce; miejsce na inwestycje przedsiębiorców w Małych projektach w ramach programu Leader; questing jako forma aktywizacji społeczności lokalnych, metoda edukacji regionalnej i promocji dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego; co, kiedy i jak ubezpieczyć w gospodarstwie i w firmie.

Gospodarstwo Ziołowy Zakątek należy do Pana Mirosława Angielczyka, który został nagrodzony w konkursie Sposób na Sukces w 2002 roku za uruchomienie firmy Dary Natury, zajmującej się przetwórstwem i konfekcjonowaniem ziół i owoców leśnych.

W 2006 roku Pan Mirosław postanowił rozszerzyć zakres działalność o przyjmowanie turystów i w tym celu zaczął przenosić stare chaty, w których urządził pokoje gościnne, stołówkę, sklepik z produktami Dary Natury, bibliotekę, saunę, a także laboratorium do zajęć z młodzieżą szkolną. Ponadto na terenie Ziołowego Zakątka utworzono ogród botaniczny, w którym rośnie około 1 tys. gatunków roślin. Cały kompleks ma 15 ha powierzchni w tym m.in. pola doświadczalne, zagroda dla zwierząt i teren zalesiony, w którym rosną zioła wymagające zalesienia. Posiłki oferowane gościom w dużej mierze opierają się na warzywach pochodzących z własnej uprawy ekologicznej oraz własnych kurach i trzodzie.  

Pan Mirosław Angielczyk aktualnie zatrudnia 80 osób i jest największym pracodawcą w powiecie, a zatrudnienie w Darach Natury i Ziołowym Zakątku systematycznie wzrasta. Ponadto w efekcie działalności Pana Mirosława coraz więcej gospodarstw w okolicy przestawia się na produkcje ekologiczną.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl