48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Tematem dwudniowej konferencji organizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego oraz DLG - Niemieckie Towarzystwo Rolnicze wspólnie z Wielkopolskim, Kujawsko-pomorskim i Mazowieckim Ośrodkami Doradztwa Rolniczego będą "Decyzje innowacyjnych rolników w obecnych warunkach rynkowych". Zawirowania polityczne i gospodarcze związane z Brexitem, negocjacjami dotyczącymi umów CETA, TTIP, dotychczasowe przeszkody w sprzedaży wytworzonych produktów sprawiają, że rolnicy muszą przeciwstawiać się coraz to nowym wyzwaniom. Poszukiwanie rozwiązań w tej sytuacji ma ułatwić organizowana konferencja.

Konferencja rozpocznie się wykładem nt. "Szanse i zagrożenia rozwoju rolnictwa w 2017 roku – w kontekście Brexit, CETA, TTIP". Tego samego dnia, po części plenarnej, dalsze dyskusje będą prowadzone  w trzech grupach tematycznych. W każdej z grup głos zabiorą eksperci specjalizujący się w danym kierunku produkcji, który poprzedzony zostanie prezentacją 3-4 gospodarstw z Polski i Niemiec.

Tematyką przewodnią poszczególnych grup będzie:

  • Produkcja roślinna – Innowacje w produkcji roślinnej, uproszczone technologie uprawy, precyzyjne nawożenie, zrównoważone rolnictwo
  • Produkcja trzody – Innowacyjne aspekty hodowlane w chowie i hodowli trzody chlewnej
  • Produkcja mleka/bydła mięsnego – Innowacje w produkcji pasz i żywieniu bydła mlecznego, optymalizacja kosztów produkcji mleka

Drugiego dnia konferencji odbędą się obrady plenarne poświęcone aktualnym i ważnym dla uczestników zagadnieniom, w tym również nowym warunkom ubezpieczeń w rolnictwie. Praktycy i eksperci będą wymieniać swoje doświadczenia na temat intensywnej produkcji rolniczej, a przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące dodatkowych dochodów w gospodarstwie - dywersyfikacji dochodów. Po obradach dyskusję plenarną z udziałem rolników i ekspertów poprowadzi Karol Bujoczek – redaktor naczelny TOP AGRAR POLSKA.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 marca 2017 r. Początek 8 marca 2017, godz. 12.00 w Centrum Kongresowym Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu przy ul. Władysława Węgorka 20

Koszt udziału w konferencji wynosi 100 zł. Wpłaty można dokonać na konto BGK Oddział Poznań nr 90 1130 1088 0001 3116 2820 0002 z dopiskiem "Dni Przedsiębiorcy Rolnego"

Patronat medialny konferencji TOP AGRAR POLSKA

Dodatkowych informacji udziela Małgorzata Kossowska-Górecka
tel. 61 823 20 81 wew. 133, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu

Zapraszamy do udziału w konferencji!

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl