48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu doradców i zarazem kontynuując szkolenia z zakresu żywienia człowieka i zdrowego stylu życia, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na kolejne szkolenie połączone z warsztatami kulinarnymi, tym razem z zakresu żywienia człowieka, o tematyce: Wartość odżywcza wybranych produktów roślinnych, wykorzystanie w procesie technologicznym, znaczenia w żywieniu i ich wpływ na zdrowie", które odbędzie się w siedzibie CDR w Brwinowie w dniach 11-12 grudnia 2019 roku.


Szkolenie skierowane jest szczególnie do pracowników/ doradców z ośrodków doradztwa rolniczego zajmujących się tematyką gospodarstwa domowego, w tym żywienia rodziny, zdrowym stylem życia, współpracujących m. in. z kółkami gospodyń wiejskich oraz innych osób zainteresowanych proponowaną tematyką.

Celem szkolenia w części teoretycznej jest podniesienie świadomości uczestników szkolenia oraz zapoznanie z najnowszymi trendami żywieniowymi w zakresie znaczenia warzyw i owoców w codziennej zbilansowanej diecie. Produkty te są podstawą piramidy zdrowego żywienia opublikowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, co oznacza, że powinny znaleźć się w jadłospisie każdego człowieka, mają wiele właściwości zdrowotnych i dostarczają wielu wartości odżywczych, dzięki którym zapobiegają chorobom cywilizacyjnym, chronią przed nowotworami i wzmacniają odporność.

W części praktycznej podczas warsztatów, uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności praktycznego wykorzystania warzyw i owoców oraz prawidłowej obróbki na każdym etapie, celem maksymalnego ograniczenia strat ilościowych i jakościowych, co ostatecznie ma duży wpływ na wartość odżywczą finalnych potraw. Uczestnicy będą wykonywać samodzielnie potrawy według przepisów przygotowanych przez prowadzących warsztaty.

Uczestnicy ponoszą koszty w wysokości:

- pracownicy z ODR – koszt 1 osoby (koszty pobytowe, transport na warsztaty i odzież ochronna) wynosi 188,55 zł;

- pozostali - koszt uczestnictwa (koszty administracyjne i dydaktyka) 1 osoby w szkoleniu wynosi 655,10 zł (gdy VAT zw. w przypadku finansowania szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych), w innym przypadku koszt szkolenia wynosi 655,10 zł + 23%VAT, tj. 805,77 złotych.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy zainteresowanych o przesłanie wypełnionych kart uczestnictwa w szkoleniu do 29.11.2019 r.

Osoba do kontaktu w sprawach:

- rekrutacji i organizacji: Justyna Zdunek tel. 22-125 62 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- merytorycznych: Małgorzata Pucek, tel. 22-125 62 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

- Harmonogram

- Karta zgłoszenia uczestnictwa

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl