48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje w dniach 29-30 listopada 2018 roku szkolenie stacjonarne pt. „Abecadło przedsiębiorcy wiejskiego, czyli jak z powodzeniem uruchomić i prowadzić wiejską firmę”. Do udziału w szkoleniu zapraszamy doradców zatrudnionych w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego zajmujących się tematyką rozwoju obszarów wiejskich oraz przedsiębiorczością.

Głównym celem szkolenia jest przekazanie doradcom rolnym podstawowej wiedzy z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Uczestnicy zostaną zapoznani z determinantami psychologicznymi decydującymi o sukcesie w prowadzeniu biznesu. Zaprezentowane zostaną im narzędzia zarządzania sobą i pracowniami w czasie oraz poprawne mechanizmy komunikacji w biznesie. Przedstawione zostaną im również przepisy prawne regulujące podejmowanie działalności gospodarczej jak i dotyczące wybranych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa (podatki, księgowość, fundusze unijne możliwe do pozyskania przez wiejskich przedsiębiorców). Uczestnikom szkolenia ukazane zostaną ponadto możliwości wykorzystania Internetu w rozwijaniu działalności gospodarczej, jak i innowacyjny typ działalności gospodarczej na obszarach wiejskich jakim są gospodarstwa opiekuńcze.

W programie szkolenia znajdują się również dwa bloki tematyczne w ramach „Spotkania z praktyką” pt.:

  • Urząd skarbowy jako partner przedsiębiorcy;
  • Biuro podatkowe jako partner przedsiębiorcy.

Zajęcia te mają na celu pokazanie uczestnikom szkolenia dobrych praktyk w zakresie kształtowania efektywnej współpracy z wyżej wspomnianymi partnerami przedsiębiorcy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty zakwaterowania i wyżywienia tj. 183 zł.
Dla pozostałych uczestników koszt usług socjalnych zostaje powiększony o koszty dydaktyczne (łączny koszt szkolenia wynosi 383 zł).

Doradcy zainteresowani uczestnictwem w szkoleniu proszeni są o przesyłanie potwierdzonej przez pracodawcę oraz podpisanej przez siebie karty zgłoszenia uczestnictwa do Centrum Doradztwa Rolniczego o/Kraków. Kartę zgłoszenia można przesłać mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną.

O uczestnictwie w szkoleniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia. Rekrutacja będzie prowadzona do 23 listopada 2018 r.

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie formy edukacyjnej. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest samodzielne rozwiązywanie zadań w czasie szkolenia. 

Opiekę merytoryczną nad szkoleniem sprawuje Mateusz Grojec z Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich
tel.: (12) 424 05 25, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji w sprawie rekrutacji udziela pani Teresa Sędzik z Zespołu Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego
tel.: 12 424 05 54, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  


Załączniki do pobrania:

- karta zgłoszenia

- harmonogram 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl