48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Kontynuując szkolenia z zakresu żywienia człowieka i szeroko pojętego wiejskiego gospodarstwa domowego, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na kolejne szkolenie, tym razem z zakresu żywienia człowieka, o tematyce: „Warzywa mało znane i nietypowe, wykorzystanie warzyw i owoców w przygotowywaniu posiłków”, które odbędzie się w siedzibie CDR w Brwinowie w dniach 26-27 listopada 2018 roku.
Szkolenie skierowane jest do pracowników z ośrodków doradztwa rolniczego zajmujących się tematyką gospodarstwa domowego, w tym żywienia rodziny, zdrowym stylem życia, współpracujących z kółkami gospodyń wiejskich oraz innych osób zainteresowanych proponowaną tematyką.


Potrawy z warzyw, które jeszcze kilkanaście lat temu mogły być bardzo popularne, stopniowo odchodzą do lamusa i stają się zapomniane. Ponadto warzywa i owoce powinny być bardzo istotnym elementem naszej codziennej diety, wskazują na to zalecenia żywieniowe, przedstawione w postaci piramidy żywieniowej, w której warzywa i owoce są u jej podstawy.


Celem szkolenia jest zatem przypomnienie warzyw i owoców zapomnianych lub mało znanych, które z powodzeniem mogą być wykorzystane do przygotowania posiłków i warto je przywrócić do menu. Zapoznanie z ich właściwościami odżywczymi i walorami kulinarnymi.


W części praktycznej uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności praktycznego użycia, wykorzystania warzyw i owoców mało znanych celem przygotowania potraw.
Zapomniane warzywa wracają do łask - niektóre z impetem, a inne po cichu, "tylnymi drzwiami". My to zrobimy z impetem.


Uczestnicy ponoszą koszty w wysokości:

  • pracownicy z ODR – koszt jednej osoby (tylko koszty administracyjne, tj. wyżywienie i nocleg) wynosi 177,17 zł;
  • pozostali - koszt uczestnictwa (koszty administracyjne i dydaktyka) 1 osoby w szkoleniu wynosi 575,00 zł (gdy VAT zw. w przypadku finansowania szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych), w innym przypadku koszt szkolenia wynosi 575,00 zł + VAT.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy zainteresowanych o przesłanie wypełnionych kart uczestnictwa w szkoleniu do 20.11.2018 r.


Osoba do kontaktu w sprawach:
- rekrutacji i organizacji: Justyna Zdunek tel. 22-125 62 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- merytorycznych: Małgorzata Pucek, tel. 22-125 62 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Harmonogram

Karta zgłoszenia uczestnictwa

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl