48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Tegoroczni kandydaci reprezentujący różne regiony Polski (od Małopolski przez Śląsk, Świętokrzyskie, Lubelszczyznę, aż po Pomorze) rywalizowali w pięciu konkurencjach, które dawały możliwość zaprezentowania siły, odwagi, sprytu oraz innych umiejętności, takich jak taniec czy śpiew. Bo chłop ma być „do tańca i do różańca"... „Do roboty i do psoty" jak to określił jeden z uczestników.

Cel przyświecający konkursowi to nie tylko rywalizacja, ale również promocja regionów poprzez prezentowanie naszej różnorodności i odmienności kulturowej. Część uczestników, posługując się przepiękną gwarą, potrafiła pokazać tę różnorodność również w warstwie językowej. Większość wykazała, że wie skąd pochodzi i starała się przekonać, że jego region, strój i śpiew jest najpiękniejszy.

Nieco więcej trudności mieli kandydaci podczas konkurencji polegających na rozpoznawaniu starych sprzętów i urządzeń gospodarskich oraz produktów regionalnych i tradycyjnych, najwyraźniej z kulinariami mają rzadziej do czynienia, ale były wyjątki.

Tegoroczną edycję Konkursu wygrał Sławomir Kowal z Podkarpacia. Reprezentujący Małopolskę rolnicy zajęli pozostałe miejsca na podium: drugi był Grzegorz Płażek z podsłomnickich Muniakowic, a trzeci Józef Robakowski z gminy Gołcza.

Krakowski oddział Centrum Doradztwa Rolniczego reprezentowany był przez specjalistów ds. Systemów Produkcji Rolnej i Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zaproszonych gości oraz rolników uczestniczących w imprezie.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl