48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową publikacją pt. „Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych na terenach wiejskich" opracowaną i wydaną przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w ramach projektu  dofinansowanego przez NFOŚiGW. Opracowanie przybliża kwestie związane z ochroną zasobów wodnych na terenach wiejskich, w tym rolę naturalnych metod retencjonowania wody, ochrony przeciwpowodziowej i ograniczenia suszy w rolnictwie.Zespół ekspertów praktyków, reprezentujących różne ośrodki naukowe i różne metody doświadczalne, promuje w książce innowacyjne rozwiązania w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej oraz ochrony wód powierzchniowych, przytaczając  praktyczne przykłady skutecznego ich zastosowania.

 
Publikację uzupełnia suplement Ministerstwa Środowiska stanowiący wprowadzenie do nowego Prawa wodnego, które zacznie niebawem obowiązywać.

Książka w wersji drukowanej jeszcze w czerwcu trafi do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, ale jest również dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.fdpa.org.pl/woda.

Mamy nadzieję, że publikacja stanie się użytecznym kompendium wiedzy dla lokalnych samorządów, na których spoczywa faktyczny obowiązek i odpowiedzialność za rozwiązanie problemów związanych z gospodarką wodną i  wodno-ściekową.

Licząc na zainteresowanie i życzliwe przyjęcie, będziemy ciekawi Państwa opinii, które prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

Monika Szymańska - Prezes Zarządu

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl