48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

nagl

UWAGA! Nabór zakończony.

Uprzejmie informujemy, iż Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu w ramach operacji Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich pn. „Wyzwania środowiskowe w rolnictwie” organizuje wyjazd studyjny do Finlandii.

Termin wyjazdu studyjnego: 30 września-4 października 2019 roku.

Celem wyjazdu studyjnego jest przekazanie wiedzy i informacji na temat wyzwań wynikających ze Wspólnej Polityki Rolnej dotyczących wprowadzanych dyrektyw środowiskowych: programu azotanowego, Dyrektywy NEC i BAT oraz zapobiegania emisji fosforu.

 Działanie ma służyć ułatwianiu wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Ramowy program wizyty obejmuje:

 • Wizyty w instytucjach rolniczych/ doradczych – zapoznanie z usługami doradczymi oraz praktycznymi metodami wdrażania w Finlandii dyrektyw środowiskowych: programu azotanowego, Dyrektywy NEC i BAT oraz zapobiegania emisji fosforu;
 • Wizytę w instytucji naukowo-badawczej – prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych w zakresie dyrektyw środowiskowych: programu azotanowego,Dyrektywy NEC i BAT oraz zapobiegania emisji fosforu;
 • Wizyty w gospodarstwach rolnych o różnym profilu produkcji – gospodarstwa konwencjonalne/ ekologiczne, z dominującą produkcją roślinną / zwierzęcą – zapoznanie się z technikami rolniczymi, najlepszymi praktykami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie dyrektyw środowiskowych: programu azotanowego, Dyrektywy NEC i BAT oraz zapobiegania emisji fosforu.

Wyjazd skierowany jest do osób z obszaru całej Polski:

 • rolników;
 • doradców rolniczych;
 • przedstawicieli instytutów, jednostek naukowych lub uczelni;
 • pracowników administracji rządowej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia naboru uczestników!

Przy większej liczbie zgłoszeń zastosowane zostaną następujące kryteria doboru uczestników:

 • rolnicy prowadzący gospodarstwa w ramach sieci gospodarstw demonstracyjnych Jednostek Doradztwa Rolniczego lub Centrum Doradztwa Rolniczego oraz aktywnie współpracujący z Jednostkami oraz Centrum;
 • doradcy rolniczy zajmujący się tematyką ww. dyrektyw środowiskowych;
 • przedstawiciele instytutów, jednostek naukowych lub uczelni prowadzący badania w zakresie tematyki ww. dyrektyw środowiskowych;
 • członkowie Zespołu Roboczego KSOW ds. „Ochrony wód przed zanieczyszczeniami azotem pochodzenia rolniczego”;
 • jeden przedstawiciel z danej instytucji.

Udział w wyjeździe studyjnym jest bezpłatny.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać do dnia 4 września 2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 48 365 49 70. Informacje na temat wyjazdu studyjnego można uzyskać pod nr telefonu: 48 365 69 00.

Do pobrania:

Karta zgłoszenia

 

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

KSOW wies dla wsi

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl