48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

W dniu 9 czerwca br. Centrum Doradztwa Rolniczego uczestniczyło w 22. Pikniku Naukowym zorganizowanym przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na stoisku Centralnej Biblioteki Rolniczej zaprezentowano trzy pokazy: „ Żarna w ruch”, „Wszystko co ludowe, musi być kolorowe” i „Wytnij koguta na płocie”, który był pokazem zorganizowanym przez Centrum. Wszystkie trzy pokazy opracowano pod kątem tematu tegorocznego pikniku, którym był Ruch.


Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Najmłodszy uczestnik pokazu miał niespełna dwa lata, a najstarszy ponad 80 lat. Każdy z odwiedzających, mógł pod okiem mistrzyń wycinankarstwa Grażyny Gładkiej i Agnieszki Małeckiej, wykonać własną wycinankę. Obie panie zachwycały regionalnymi strojami łowickimi i zaciekawiały opowieściami o tradycji tworzenia wycinanek łowickich. Wycinane koguty wymagały od uczestników precyzyjnych ruchów, skupienia i artystycznej wyobraźni.

Na stoisku promowaliśmy działania realizowane przez Centrum Doradztwa Rolniczego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w zakresie wsparcia turystyki wiejskiej, dziedzictwa kulturowego wsi oraz wspierania pozarolniczych form aktywności gospodarczej rolników.

Mamy nadzieję, że urocze, kolorowe wycinanki pozostaną na długo ozdobą w domach uczestników pokazu.


 

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl