48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Od dnia 5 września 2022r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, w powiecie pułtuskim można zwiedzać wystawę dawnych gatunków i odmian zbóż. To bliźniacza wystawa, którą wcześniej uroczyście otwarto 31 sierpnia br. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prezentacja drugiej ekspozycji w ramach projektu AGROBANK połączona była z centralną inauguracją roku szkolnego 2022/2023 dla szkół rolniczych, nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W uroczystościach uczestniczył Pan Henryk Kowalczyk, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W inauguracji uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele z 61. szkół resortowych z całej Polski. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie reprezentowała Pani Katarzyna Boczek, Zastępca Dyrektora CDR oraz pracownicy Działu Innowacji w Rolnictwie: Piotr Dąbrowski, Małgorzata Sztoldman i Leszek Żukowski, którzy przygotowali tę wystawę.

W swoim wystąpieniu Pan Wicepremier odniósł się do towarzyszącej uroczystości  wystawy, prezentującej często zapomniane i niedoceniane  odmiany i gatunki roślin uprawnych. Jej celem jest zwiększenie możliwości wykorzystania zasobów genowych roślin rolniczych. Wicepremier podziękował organizatorom wystawy. Osobiście cieszę się, że wystawa trafia do szkół i uczelni rolniczych, gdyż jest to świetny sposób na upowszechnianie wiedzy o dawnych odmianach wśród przyszłych rolników – dodał. Wystawa będzie udostępniana kolejnym szkołom i uczelniom rolniczym.      

Wystawę sfinansowano ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu GOSPOSTRATEG 1.

Osobą do kontaktów w sprawie wystawy jest Leszek Żukowski, Dział Innowacji w Rolnictwie, CDR w Brwinowie, tel. 22 125 62 15, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl