48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

W dniach 04-05 września 2021r. w ramach uroczystych obchodów Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie odbyła się XXX Krajowa Wystawa Rolnicza.
W sobotę rano 04 września otwarcia Wystawy dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.

Centrum Doradztwa Rolniczego, oddział w Krakowie, przygotowało stoisko wystawiennicze zlokalizowane w sektorze Nauka, na którym zaprezentowano wydawnictwa i opracowania dotyczące bieżącej działalności CDR, a pracownicy merytoryczni udzielali porad z zakresu aktualnych działań PROW oraz najnowszych technologii produkcji rolnej.

Na stoisku przedstawiono również materiały informacyjne i promocyjne dotyczące projektu AGROBANK finansowanego przez Narodowe Centrum Badania i Rozwoju w ramach programu Gospostrateg I, realizowanego przez konsorcjum, którego liderem jest CDR w Brwinowie.

Stoisko CDR wizytowali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym Podsekretarz Stanu Pan Ryszard Kamiński, przedstawiciele Dyrekcji Departamentu Strategii i Rozwoju Ministerstwa oraz inni przedstawiciele sektora doradztwa rolniczego.

Redakcja Rolnicza TVP przygotowała materiał filmowy o stoisku, natomiast dyr. CDR Ireneusz Drozdowski udzielił wywiadu, który będzie zaprezentowany na antenie ogólnopolskiej „Jedynki” w programie Magazyn Rolniczy. https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/magazyn-rolniczy/wideo/09092021-1235/55448357

Stoisko CDR odwiedziło wielu zwiedzających, którzy byli zainteresowani prezentowanymi materiałami.

Niedziela dożynkowa to już tradycyjnie msza św. w intencji ludzi wsi. Obchody święta plonów uświetnił swoją obecnością Prezydent RP Andrzej Duda. Delegacje z całej Polski zaprezentowały dożynkowe wieńce. Rolnicy z całego kraju licznie zjechali pod Jasną Górę, podkreślając tym samym jak wielką wartością jest polska wieś.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl