48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju udostępnia najnowszą publikację w postaci „Kodeksu Dobrych Praktyk stosowania oznakowania „Wolne od GMO” dla przetwórców rzepaku”.

Inicjatywa powstania standardu branżowego dla stosowania oznakowania „Wolne od GMO” przez przetwórców rzepaku miała na celu ułatwienie właściwej interpretacji i stosowania przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2019 roku o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów, co jest oczywiście środkiem zmierzającym do kluczowego celu przedsięwzięcia, jakim jest promocja stosowania pasz rzepakowych i oleju rzepakowego poprzez zapewnienie lepszej rozpoznawalności krajowych produktów przerobu nasion rzepaku w zakresie nie występowania modyfikacji genetycznych.

Kodeks, którego oficjalna prezentacja miała miejsce podczas webinarium branżowego w dniu 17 marca 2021 r., powstał we współpracy z kancelarią KPMG Law oraz merytorycznym wsparciem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Polskiej Izby Mleka. Jego powstanie nie mogłoby mieć jednak miejsca bez zaangażowania i pomocy ekspertów ze zrzeszonych w PSPO tłoczni, którym należą się szczególne podziękowania za ich wkład i chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Realizując w praktyce zapowiadaną w trakcie webinarium rychłą publikację kodeksu, oddajemy go wreszcie w Państwa ręce z nadzieją, że spełni on Państwa oczekiwania i okaże się przydatny w ramach prowadzonej działalności przetwórczej rzepaku.

Publikacja do pobrania pdf 1,33 MB

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl