48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Iso-Tech sp. z o.o. wraz z Polską Fundacją Innowacji oraz Małopolską Izbą Rolniczą zapraszają do oglądania filmów z cyklu 2020 "Wiedz i Mądrze Jedz"

Filmy realizowane są w ramach operacji pt „Kampania Medialna „Wiedz i Mądrze Jedz” 2020 czyli jak zwiększyć oddziaływanie Krótkich Łańcuchów dostaw Żywności na rozwój zrównoważony obszarów wiejskich by wdrożyć Europejski Zielony Ład w Polsce”.

W każdą sobotę od 5 września 2020 do 10 października 2020 o godz 6.10 rano, można obejrzeć 2 reportaże WIEDZ I MĄDRZE JEDZ w ogólnopolskim kanale ZOOMTV (Cyfrowy Polsat pozycja 155, Orange TV pozycja 36, Canal+ pozycja 42; dostępny również w sieciach kablowych i telewizji naziemnej).

Cykl 12 programów opowiada o realiach żywnościowych rynkach lokalnych i sprzedaży bezpośredniej w czasach pandemii oraz o tym, jak jak rolnicy i producenci żywności w różnych częściach Polski podejmują współpracę by tworzyć i rozwijać rynki dla żywności wyprodukowanej lokalnie. Podajemy informacje o kulinariach i żywnościowych produktach lokalnych, oraz o ludziach, którzy je tworzą i którzy angażują się w tworzeniu tzw. Krótkich Łańcuchów dostaw Żywności.

Opowiadamy o roli i programach wsparcia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, samorządów, Lokalnych Grup Działania, uczelni oraz Izb Rolniczych w tworzeniu i wzmacnianiu rozwiązań prosumenckich w konwencji „od pola do stołu” w różnych częściach kraju. Pokazujemy jak wizja rozwoju rynków lokalnych zderza się z rzeczywistością, z przepisami, oczekiwaniami konsumentów, rolników i małych przetwórców. Mówimy o konkurencji rynkowej oraz o realiach finansowych i programach wsparcia. Próbujemy zrozumieć praktyczne znaczenie Europejskiego Zielonego Ładu, który propaguje Komisja Europejska, dla rozwoju żywnościowych rynków lokalnych i możliwości kupowania wprost od rolnika. Zastanawiamy się wspólnie z naszymi rozmówcami czy jest to szansa czy też zagrożenie dla rolników, dla konsumentów i dla ożywienia gospodarki lokalnej w czasach pandemii.

Zapraszamy do ZoomTV w każdą sobotę 6.10 rano od 5 września do 10 października 2020
 

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 1 - https://youtu.be/krzglxlcU1g

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 2 - https://youtu.be/z9hwJ4GmLlY

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 3 - https://youtu.be/S9AXGyFYMbg

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 4 - https://youtu.be/6IHHalWyZT0

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 5 - https://youtu.be/B7s-ir_WQuc

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 6 - https://youtu.be/z00bXmOWCIA

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 7 - https://youtu.be/irHOYyZ5GhA

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 8 - https://youtu.be/3zzCF8MPKhI

 

Filmy dostępne również na portalu Kampanii – www.prostoodrolnika.pl

Więcej o Kampanii – patrz opis operacji

 

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl