48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 17 - 18 sierpnia 2017 r. zorganizowało szkolenie pt. „Estetyzacja najbliższego otoczenia, w tym ogródków przydomowych oraz wystroju wnętrz, w kontekście obowiązujących stylów i trendów”.W szkoleniu uczestniczyli doradcy zatrudnieni w ośrodkach doradztwa rolniczego, w szczególności osoby odpowiedzialne za wiejskie gospodarstwa domowe oraz doradcy prywatni.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników szkolenia z współczesnymi trendami w projektowaniu ogrodów rodzinnych oraz wystroju wnętrz.

Wykłady oraz warsztaty prowadzone były przez właścicielkę pracowni „Goog place for living”, panią Paulinę Czub dla której aranżacja wnętrz oraz ogrodów to pasja. 
„Good Place For Living” to pracownia, której misją jest tworzenie miejsc wyjątkowych, zarówno pod kątem architektury krajobrazu jak i wnętrz. Wykonywane w pracowni projekty nastawione są na zacieranie granic pomiędzy tym co jest wnętrzem, a tym co ogrodem – tworzącą harmonijną przestrzeń - miejsca, które będą stanowiły bezpieczną i funkcjonalną przystań dla ich właścicieli. „Good Place For Living” to przykład jednoosobowej kompleksowej działalności gospodarczej prowadzonej w zakresie projektowania wnętrz oraz ogrodów w różnorakich warunkach zarówno ekonomicznych jak i przestrzennych.

W pierwszym dniu szkolenia zaprezentowano aktualne style w ogrodach, małą architekturę ogrodową, zastosowanie wody w ogrodzie oraz tworzenie kompozycji ogrodowych na bazie istniejący elementów. Na podstawie praktycznych przykładów zaprezentowano rozwiązania na każdą kieszeń dla małych przestrzeni, przy wtórnym wykorzystaniu produktów oraz korzystaniu i maskowaniu otaczającego krajobrazu. 
W drugiej części szkolenia miały miejsce zajęcia terenowe pod hasłem „W naturze sztuka piękności szuka”. Wizyty obejmowały przykład miejskiego ogrodu w Muzeum Archeologicznym oraz wnętrza prezentujące współczesne trenty w projektowaniu przestrzeni tj. Małopolski Ogród Sztuki oraz Dolne Młyny – była fabryka tytoniu. 
Kolejnym punktem była wizyta studyjna w Domu Mehoffera, jako przykład klasycyzmu kontrastującego z obecnymi trendami wystroju wnętrz i ukształtowania ogrodu. Następnie zajęcia plenerowe kontynuowane były na Kazimierzu i obejmowały przykłady wystroju wnętrz jako wzorów współczesnych rozwiązań architektonicznych.

W drugim dniu szkolenia omówiono kwestie związane z aktualnymi trendami w wystroju wnętrz, przykłady niskobudżetowych realizacji, sposoby na ciekawe i szybkie metamorfozy, znaczenie koloru i jego dobór oraz światło we wnętrzu.

Szkolenie przyjęte było z dużym entuzjazmem przez uczestników, którzy podkreślili konieczność kontynuowana tematyki szkolenia w przyszłości.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl