Szkolenie pt. „Uprawa ziół w aspektach gospodarczych i zdrowotnych”

Kategoria
Szkolenie
Termin
2017-05-31 - 2017-06-02
Lokalizacja
CDR Oddział Kraków - Beera Meiselsa 1, 31-063 Kraków

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 31 maja – 2 czerwca 2017 r. organizuje szkolenie pt. „Uprawa ziół w aspektach gospodarczych i zdrowotnych”. Jest to kontynuacja zainicjowanego w ubiegłym roku tematu dotyczącego wykorzystania ziół w gospodarstwie domowym zarówno w aspekcie praktycznym, jak i ekonomicznym.
Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego. Do udziału w szkoleniu zaproszone są w szczególności osoby odpowiedzialne za wiejskie gospodarstwa domowe.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników szkolenia z efektami gospodarczymi uprawy ziół w gospodarstwie rolnym, sprzedaży ziół w sklepie stacjonarnym i internetowym, a także z właściwościami zdrowotnymi ziół. Poprzez uczestnictwo w warsztatach dotyczących rozpoznawania ziół, tworzenia mieszanek ziołowych, zaparzanie herbat, tworzenie zielnika oraz wytwarzania mydeł uczestnicy nabędą wiedzę na temat odpowiedniego użytkowania roślin stosowanych m.in. w ziołolecznictwie, które mogą zostać wykorzystane w bieżącej pracy w gospodarstwie wiejskim.

 
 

Terminy

  • Od 2017-05-31 do 2017-06-02

Wspierane przez iCagenda