2016 METODY OCHRONY W INTEGROWANEJ OCHRONIE ROSLIN MINIAutorzy: publikacja pod redakcją prof. dr hab. Stefana Pruszyńskiego
W publikacji kompleksowo przedstawiono zagadnienia integrowanej ochrony roślin z podziałem na poszczególne metody ochrony możliwe do zastosowane w integrowanej ochronie roślin uprawnych w świetle obowiązujących przepisów. Autorzy podkreślają, że prowadzenie ochrony roślin zgodnie z zasadami integrowanej ochrony nakłada na producenta rolnego obowiązek przestrzegania ustalonych zasad. Wskazują na konieczność prowadzenia określonych działań, które obejmują: stworzenie optymalnych warunków dla wzrostu roślin oraz zapobieganie pojawowi i rozmnażaniu się organizmów szkodliwych; dokonanie analizy stanu upraw i podjęcie decyzji o potrzebie działań interwencyjnych oraz przeprowadzenie zabiegów interwencyjnych w celu ograniczenia lub zapobiegnięcia wzrostowi nasilenia  organizmu szkodliwego.
Kontakt z wydawcą: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu,
61-659 Poznań, ul. Winogrady 63,
tel. 61 823 20 81, fax 61 820 19 71,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.