Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu zaprasza na bezpłatne szkolenie realizowane w ramach Planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich organizowane w dniach 21-22 września 2017 r. nt.: WYKORZYSTANIE INNOWACYJNYCH TECHNOLOGII W ROLNICTWIE PRECYZYJNYM. Celem szkolenia jest zapoznanie doradców rolniczych - specjalistów ds. produkcji roślinnej, pracowników izb rolniczych, rolników, mieszkańców obszarów wiejskich oraz osoby zainteresowane wykorzystaniem nowoczesnych możliwości w rolnictwie, tj: nawigacji satelitarnej w zakresie precyzyjnego nawożenia, oprysku i siewu.
 12-09-2017-Nabór zakończono

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z pobieraniem prób gleby do badań sprzętem sprzężonym z GPS, badaniem zasobności gleb, skanowaniem struktury gleby skanerem elektromagnetycznym. Wyniki prób gleby posłużą do opracowania planu nawożenia i precyzyjnej aplikacji nawozu na poszczególnych polach.

Uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć mapy precyzyjnego oprysku i precyzyjnego siewu przy użyciu bezzałogowych samolotów. W trakcie szkolenia omówione zostaną również programy do przetwarzania danych zebranych w rolnictwie precyzyjnym.

W drugim dniu szkolenia odbędą się warsztaty terenowe prowadzone przez przedstawicieli firm oferujących innowacyjne urządzenia do zastosowania w rolnictwie precyzyjnym na Agroshow w Bednarach (woj. wielkopolskie).

Warsztaty terenowe obejmują:

  • pokaz wykorzystania urządzeń do precyzyjnego siewu, nawożenia i oprysku oraz równoległego prowadzenia maszyn,
  • pokaz obsługi i wykorzystania drona.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014-2020.

Rozpoczęcie zajęć 21 września 2017 r. o godz. 11:15 w CDR O/Poznań przy ul. Winogrady 63.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Koszty dydaktyki, wyżywienia i noclegu oraz przejazd na Agroshow zapewnia CDR

Zgłoszenia udziału w seminarium prosimy przesłać na załączonym formularzu faksem - nr 61 820 19 71, lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - do dnia 12 września 2017 r.

Osoba do kontaktu:
Zygmunt Bilski tel. 61 8232081 wew. 174, e- mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania