Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na szkolenie pt. „Promocja bezpieczeństwa rodzin wiejskich w gospodarstwie”. Szkolenie adresowane jest do doradców i specjalistów wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego, izb rolniczych, jak i prywatnych podmiotów doradczych, a także do wszystkich zainteresowanych osób. Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu przepisów ogólnych oraz szczegółowych dotyczących zagrożeń wypadkami przy pracy rolniczej i rolniczych chorób zawodowych, a także zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym, jak również postępowania w razie wypadku.

Zostaną również omówione reguły zatrudniania osób do pracy w gospodarstwie i obowiązki rolnika w tym zakresie w kontekście zapowiadanych kontroli Państwowej Inspekcji Pracy – zarówno legalności zatrudnienia jak i zapewnienia pracownikom warunków bezpieczeństwa pracy.

Będzie także poruszony temat ubezpieczeń w rolnictwie – na ile polisa ubezpieczeniowa jest gwarantem bezpieczeństwa funkcjonowania gospodarstwa?

Zajęcia poprowadzą specjaliści: Paweł Kaczorowski z Państwowej Inspekcji Pracy - wieloletni praktyk z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie oraz Elżbieta Wojciechowska - Lipka, ekspert z zakresu ubezpieczeń majątkowych w rolnictwie i zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rolnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwie. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99, w terminie 3-4 kwietnia 2017 r.

Pełen koszt uczestnictwa w szkoleniu dla 1 doradcy z jednostki doradztwa rolniczego wynosi 180,00 zł. +VAT.
Pełen koszt uczestnictwa w szkoleniu dla 1 osoby nie będącej doradcą z jednostki doradztwa rolniczego wynosi 240,00 zł. (w tym obowiązkowe koszty dydaktyki 70 zł.) +VAT.

W przypadku gdy powyższe szkolenie ma dla uczestnika charakter usługi kształcenia zawodowego i jest finansowane co najmniej w 70% ze środków publicznych usługa będzie podlegała zwolnieniu z VAT.

Koszt udziału w szkoleniu zostanie naliczony w oparciu o przysłane Karty zgłoszenia uczestnictwa.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie Karty zgłoszenia uczestnictwa pocztą elektroniczną (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nr faxu: 22 729 72 91, albo pocztą tradycyjną na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów - do 27 marca 2017r.

Osoby do kontaktu:
- w sprawach merytorycznych szkolenia: Beata Filipiak - tel. 22 729 66 34 do 38 w 113; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- w sprawach organizacji i rekrutacji: Janina Dąbrowska - tel. 22 729 66 34 do 38 w 106; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: